NASZE PRZEDSZKOLE


  O nas

  Pracownicy pedagogiczni

  Program Wychowawczy

  Plan Pracy Przedszkola

 

 

 

 

      STRONA GŁÓWNA


 

Wydarzenia w przedszkolu

 

21 października świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia zorganizowany był marsz na Rynek w Ślesinie, tam uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Przedszkolaka i wypuściliśmy ponad 200 balonów.


 

Po powrocie do przedszkola Pani dyr. Bożena Balewska złożyła naszym milusińskim życzenia. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.


 

Tradycje i obrzędy ludowe od lat są obecne w naszym przedszkolu. 19. 10. 2018 r. odbyły się „Dożynki przedszkolne”, na których dzieci przygotowały się do zaprezentowania darów jesieni w „Orszaku dożynkowym”.


 

Dożynki wprowadziły dzieci w świat pracy rolnika, młynarza i piekarza oraz podkreśliły wartość chleba w życiu człowieka. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o różne gatunki zbóż i wypieków.

 


 

Poznały tańce, stroje ludowe, degustowały chleb dożynkowy ze smalcem, ciasto, owoce i warzywa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści zaproszonych gości o trudzie pracy rolników oraz oglądały przyniesione rekwizyty przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mikorzyna.

 

15 września 2018 r.  w Przedszkolu w Ślesinie uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.


 

Tego dnia również okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Dzieci tworzyły różne kompozycje z kolorowych kropek, szukały kropek w najbliższym otoczeniu. Było radośnie i twórczo.


 

 

 

    OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW


  Konkursy

  Sport